55 lat Klubu Seniora ZAMEK

 

We wtorek 9 października miała miejsce wyjątkowa uroczystość – swoje 55-lecie świętował Klub Seniora, działający przy Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek. Jubileuszowe spotkanie w sali bankietowej Zajazdu ŚWIERCZEK uświetnili swoją obecnością: Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu Marek Artur Koniarczyk , Sekretarz Gminy Szydłowiec Dorota Kubiś, Dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek Małgorzata Bernatek, Księża - Adam Radzimirski i Bogusław Mleczkowski, Jadwiga Kopycka oraz Michał Kwiatek. Jubileusz otworzyły – Prezes Stowarzyszenia KLUB SENIORA ZAMEK Barbara Michalska oraz Kierownik Wydziału Kultury i Dziedzictwa SCK – Zamek Agnieszka Sobutka – Klepaczewska. Serdecznie powitały wszystkich gości oraz przedstawiły historię Klubu, opowiadając również o jego działaniach w ostatnim czasie. Następnie głos zabrali goście honorowi przekazując najlepsze życzenia i upominki dla wszystkich seniorów. Po życzeniach przyszedł czas na autorski program artystyczny przygotowany przez członków Klubu. Były specjalnie na ten dzień skomponowane piosenki oraz przygotowane monologi. Nie zabrakło również wspominkowego pokazu slajdów z różnych imprez i wyjazdów. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę z zespołem muzycznym.

Klub Seniora Zamek to najstarszy tego typu Klub działający w naszym mieście, powstał w grudniu 1963 roku i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Ponad stuosobowa grupa rencistów i emerytów spotyka się w każdy wtorek w Szydłowieckim Zamku. W gronie seniorów i zaproszonych gości odbywają się imprezy okolicznościowe, wielkanocne, bożonarodzeniowe, wieczorki taneczne oraz spotkania towarzyskie. Członkowie Klubu organizują również wyjazdy wakacyjne oraz wycieczki turystyczno – krajoznawcze, dzięki którym zwiedzili już prawie pół Polski. Wielką wartością Klubu Seniora ZAMEK są koleżeństwo i przyjaźnie wśród jego członków. To dzięki uczestnictwu w spotkaniach wielu osobom przestaje dokuczać samotność, inni zaś mogą tu odpocząć od domowych spraw powszednich. Przyjaźnie zawarte w Klubie mają wielkie znaczenie w życiu codziennym seniorów. To nie tylko miłe, wspólne spędzanie czasu, lecz także wzajemna pomoc w trudnych chwilach. Szanownym Jubilatom życzymy wielu radosnych chwil, udanych wyjazdów, cudownych przyjaźni i kolejnych tak wspaniałych jubileuszy. Tych z Państwa, którzy chcieliby dołączyć do Klubu, zapraszamy w każdy wtorek, w godzinach 15.00-18.00, do Sali Galeria KAPLICA ZAMKOWA Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek.

Opublikowano: 17 października 2018 11:37

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 568

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.