Jest nowy Ambulans!

 

Mercedes-Benz Sprinter to nowy samochód specjalny w taborze Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu.

Karetka, włączona do systemu państwowego ratownictwa medycznego, zastąpi dotychczasowy, już wysłużony pojazd z przebiegiem blisko 500 tys. kilometrów. Zakup nowego ambulansu to wzmocnienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu - zwiększa mobilność, wyklucza awaryjność, a tym samym ułatwia dotarcie do potrzebujących  pomocy. Samochód jest w pełni wyposażony w niezbędny sprzęt potrzebny do ratowania życia, m.in.: defiblyrator, respirator i pompę infuzyjną. Zespół ratowniczy tworzą: lekarz, ratownik, pielęgniarka i kierowca.

Wartość nowej karetki to 400 tysięcy złotych. W kosztach zakupu, oprócz Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu, partycypowały także samo-rządy: Powiat Szydłowiecki z kwotą dotacji 200 000 zł oraz gminy: Szydłowiec, Chlewiska i Orońsko -  po 10 000 zł., a także gminy Jastrząb i Mirów – po 5 000.

Opublikowano: 16 października 2018 11:30

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 312

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.