Otwarta Strefa Aktywności na terenie KOP

Otwarta Strefa Aktywności przy Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu

Na terenie Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, tuż przy internacie oddano do użytku plac zabaw i siłownie plenerową.

Przedsięwzięcie, którego koszt wyniósł ponad 80 tyś. zł., zostało zrealizowane z funduszy Powiatu Szydłowieckiego, na które powiat pozyskał dofinansowanie w wysokości 50% z rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

Wykonawcą strefy została firma Usługi Budowlane Artur Nowak z Szydłowca.

Komisja pod przewodnictwem Adama Włoskiewicza, Wicestarosty, 10 października  odebrała obiekt sportowo – rekreacyjny, na który składa się m.in. plac zabaw o charakterze sprawnościowym: zestawy do treningu ogólnorozwojowego, zestaw „Dwie sieci” wzbogacony w elementy linowe, siłownia plenerowa: wioślarz, motyl rozciągający, koła tai – chi, orbit rek, twister. Nie brakuje też ławek, zieleni oraz stolików do gry w szachy.

Wszystkie urządzenia będą mogły służyć z powodzeniem dzieciom, młodzieży, osobom starszym i niepełnosprawnym.

Dofinansowanie zadania pn. „Budowa Otwartej Strefy Aktywności przy Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu”  przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

 tablica_osa.jpg

 

Opublikowano: 15 października 2018 12:08

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 442

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.