Koncert Chóru Mariańskiego z Krakowa

 

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko wraz z Parafią w Orońsku, zapraszają na koncert Chóru Mariańskiego z Krakowa pod dyrekcją Maestro dr Jana Rybarskiego, zatytułowany „Laudate Libertas – Chwalmy Wolność”. Wydarzenie będzie miało miesjce 23 września 2018 roku o godzinie 12.30, w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Orońsku.

Chór o światowej renomie i ponad pięćdziesięcioletniej tradycji uświetni również celebrę Mszy świętej o godzinie 11.30. Zaprezentowany zostanie bogaty repertuar muzyki sakralnej, a także muzyki klasycznej różnych epok: od średniowiecza i renesansu, po współczesność. W repertuarze znajdą się utwory autorstwa m.in. Norwida, Słowackiego, Baczyńskiego, Jana Pawła II, a w szczególności: „Moja Piosnka”, „Wszystko, co Polskę stanowi”, „Ave Maria”, „Czego chcesz od nas Panie”, „Alleluja”, a także „Gaude Mater Polonia” („Raduj się Matko Polsko”) . Ten ostatni jest jednym z najstarszych przykładów liryki polsko-łacińskiej. Stanowił polski średniowieczny hymn ku czci św. Stanisława ze Szczepanowa. Pieśń ta była śpiewana przez rycerstwo polskie po każdym odniesionym zwycięstwie. Później towarzyszyła uroczystościom narodowym.

Mieszany Chór Mariański poszczycić się może licznymi nagrodami i wyróżnieniami w prestiżowych konkursach muzyki chóralnej, w tym ostatnio zdobytym wyróżnieniem na IX Krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Cracovia Cantans”. Nagrał również sześć płyt, koncertując w wielu zakątkach  globu, między innymi w: Nowym Jorku, Paryżu, Wersalu, Nicei, Brukseli, Wiedniu, Zagrzebiu, Rzymie, Marsylii, San Sebastian, Oslo, Amsterdamie, Norymberdze, Berlinie, Monachium, Lwowie, Wilnie, Budapeszcie oraz Pradze.

Koncert jest przygotowywany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego organizacja jest dofinansowana przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

Wstęp jest bezpłatny.

Opublikowano: 17 września 2018 09:54

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 292

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.