Program „Czyste Powietrze”. Spotkanie informacyjno-edukacyjne

 

20 września o godzinie 18:00 w Sali Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Brandta w Orońsku, odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne w sprawie Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Będzie ono prowadzone przez ekspertów, którzy otrzymali rekomendację Ministerstwa Środowiska.

 

7 sierpnia 2018 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z 16-oma Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Bankiem Ochrony Środowiska,  podpisał porozumienie w sprawie realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Jego głównym celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, pochodzących ze starych i nowych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Program będzie realizowany w latach 2018-2029. Będzie dysponował łącznym budżetem w wysokości 103 miliardów złotych. Finansowanie w formie dotacji  wyniesie 63,3 miliarda złotych. Na pożyczki zwrotne przeznaczono z tej puli 39,7 miliarda. Środki mają być przeznaczone przede wszystkim na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła. Z programu mogą korzystać osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami budynku.

Opublikowano: 16 września 2018 09:02

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 487

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.