Centrum Rzeźby Polskiej. Niespodziewany Początek Jesieni

 

W niedzielę 9 września od godz. 12:00 Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, wraz z Ambasadą Republiki Łotewskiej w Polsce i Fons Project, zapraszają na kolejną edycję Niespodziewanego Początku Jesieni. To już szesnasty festyn dedykowany różnym kulturom narodowym. Wcześniej mogliśmy zaznajomić się z obyczajami i sztuką takich krajów, jak Niemcy, Ukraina czy Węgry. Pojawiły się także wątki egzotyczne. Faktem łączącym Polskę i Łotwę, jest nie tylko to, że oba narody świętują w tym roku stulecie suwerenności. Niezmiernie istotna jest także wola obu państw, by pokojowo współdziałać na rzecz dobra Europy i świata. Choć tyle nas łączy, nie wiemy zbyt wiele o Łotwie, a ma ona sporo do zaoferowania. Głównymi atrakcjami będą występy zespołów pieśni i tańca „Rūtoj” i „Gauja” oraz Jeleny Matuli & Friends Band Riga. Zespół „Gauja” z Valmiery jest odpowiednikiem naszego „Mazowsza”. Finalistka polskiej edycji „The Voice of Poland” Jelena Matula, zaśpiewa łotewskie, polskie i globalne przeboje. Najmłodsi obejrzą przedstawienie „Bajkowa Łotwa”, w którym wystąpią dzieci obu narodowości.

Zgodnie z tradycją imprezie towarzyszyć będzie ekspozycja odnosząca się do tematu wiodącego. Tym razem zobaczymy wystawę dla dzieci i dorosłych pt. „Lalki świata”, nawiązującą do międzynarodowego festiwalu teatrów lalkarskich, który odbywa się w Rydze. Zostanie zaprezentowanych około 120 lalek teatralnych. Miłośnicy kuchni będą mogli degustować potrawy z tamtego regionu. Czy ktoś jadł szary groch lub czarny balsam? Jeśli nie, to będzie miał okazję do spróbowania tych i wielu innych specjałów. Fani sportu będą mogli kibicować młodzieżowym drużynom z Łotwy i Polski: JDFS Alberts i „Oronka”. Rozegrają one międzynarodowy mecz na tutejszym stadionie.

Słowem, atrakcji nie zabraknie. Zapraszamy.

Opublikowano: 28 sierpnia 2018 14:19

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 340

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.