Powiat postawił na aktywność

 

OSA, czyli Otwarta Strefa Aktywności powstanie do końca września br. przy Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu. 

Powiat Szydłowiecki uzyskał na ten cel 50-procentowe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystki, a całkowita wartość wydatków związanych z realizacją zadania inwestycyjnego wynosi 81 500 000 zł.

W skład nowego obiektu sportowo- rekreacyjnego wchodzi plac zabaw o charakterze sprawnościowym, strefa relaksu oraz siłownia plenerowa. Ta ostatnia, zostanie wyposażona w słupy fitness, orbitrek i koło Tai Chi.  Zamontowany zostanie także twister, wioślarz, motyl rozciągający i prostownik pleców.

Oferta wspomagająca ogólną kondycję fizyczną kierowana jest do wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych. Z pewnością ucieszą się z tego faktu uczniowie klas mundurowych w Zespole Szkół im. KOP, którzy dodatkowo będą mogli poprawiać swoją sprawność korzystając z zamontowanych urządzeń oraz uczniowie CKZiU, w tym klas specjalnych, gdyż Otwarta Strefa Aktywności będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Infrastruktura sportowa przy ul. Kościuszki 39 w Szydłowcu jest także chętnie wykorzystywanym miejscem przez kluby sportowe, które prowadzą treningi sztuki walki.

BOISKO

To nie koniec planów rozbudowy infrastruktury sportowej na tym terenie. Przypomnijmy, że Powiat Szydłowiecki ogłosił przetarg na budowę boiska sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. To przedsięwzięcie inwestycyjne z spotkało się z przychylnością Województwa Mazowieckiego, które przekaże dotację celową w wysokości 100 000 zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018. Umowę w tym zakresie podpisali w Warszawie 22 sierpnia marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki.

BASEN

Inwestycją powszechnie oczekiwaną jest budowa basenu w Szydłowcu. Projekt 25-metrowej krytej pływali przy Zespole Szkół im. KOP,  biuro architektoniczne Metropolis przygotuje do końca roku. W pracach nad koncepcją z głosem doradczym uczestniczy powołana przez Starostę Szydłowieckiego rada techniczna, która wybrała już sposób uzdatniania wody oraz ogrzewania obiektu. Trwają prace nad weryfikacją I koncepcji dokumentacji  wraz ze wstępną wizualizacją, obejmującą projekt zagospodarowania terenu, koncepcję architektoniczną oraz szacunkowy koszt realizacji i eksploatacji obiektu.

- Planowana15-milionowa inwestycja będzie współfinansowana przez Powiat Szydłowiecki i Gminę Szydłowiec przy udziale w kosztach eksploatacji gmin: Mirów, Jastrząb, Orońsko, Chlewiska. Rozpoczęcie budowy nastąpi po uzyskaniu minimum 50% wsparcia finansowego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki - informuje starosta Włodzimierz Górlicki.

Opublikowano: 28 sierpnia 2018 03:37

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 384

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.