Pięciolecie "Szydłowieckich Pasjonatek"

 

W 2013 roku narodził się pomysł mający na celu integrację międzypokoleniową, poprzez wzniecanie i podsycanie pasji do rękodzieła. Idea szybko przerodziła się w sprawnie działający ruch, który dziś znany jest pod hasłem „Szydłowieckie Pasjonatki”. Grupa bardzo uzdolnionych Pań z wielką werwą uczy wszystkich chętnych czerpać inspirację z literatury polskiej i światowej, poznawać techniki, które można wykorzystać zarówno w pracach plastycznych, jak i codziennym życiu. Promuje ponadto ciekawą formę spędzania wolnego czasu, poprzez praktyczne i twórcze zagospodarowanie talentów i umiejętności. „Pasjonatki” dążą do tego, by wrażliwi na piękno uczestnicy warsztatów, poszukiwali dla siebie nowych form realizacji artystycznych wizji i dzięki nim wzmacniali poczucie własnej wartości. Jest szansa, że wyrobione w ten sposób manualne oraz intelektualne nawyki, zaowocują licznymi sukcesami w życiu zawodowym i osobistym, w przyszłości.

W ostatnim czasie „Pasjonatki” w toku 10-godzinnych warsztatów z grupą 200 uczniów ze szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie powiatu szydłowieckiego, przybliżyły technikę zwaną „decoupage”. Jest to ozdabianie sprzętów metodą serwetkową, dzięki której każdy, bez względu na wiek i sprawność, może ofiarować wysłużonym rzeczom „nowe życie”.  Działanie było dofinansowane ze środków Powiatu Szydłowieckiego.

Po pięciu latach od rozpoczęcia projektu przyszedł czas, aby go podsumować. Najlepszą ku temu okazją będzie wystawa prac, która zagości na szydłowieckim zamku na trzy dni.

Już w piątek 7 września o godzinie 16:00, odbędzie się wernisaż. W sobotę 8 września i niedzielę 9 września, chętni będą mogli podziwiać lokalne arcydzieła w godzinach 15:00 - 20:00.

Dziękujemy Paniom Pasjonatkom za ich wspaniałą pracę, która z całą pewnością stała się wielowymiarową formą dialogu starszych z młodszymi. Dzięki niej wszyscy mogą się nauczyć od siebie czegoś cennego.

Opublikowano: 23 sierpnia 2018 11:31

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 442

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.