Wyścig kolarski „O Konar Dębu Czwartaka” już w niedzielę!

Zapewniona jest rywalizacja sportowa ze strefą kibica, ale również przejazd rekreacyjny dla wszystkich hobbystów  dwóch kółek.

19 sierpnia 2018 roku (w niedzielę) odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Wyścigu kolarskiego „O Konar Dębu Czwartaka”. W tym roku patronat nad imprezą objęli Starosta Szydłowiecki oraz zawodowa grupa kolarska CCC Sprandi Polkowice. Tradycyjnie organizator, tj. Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko, przewidział trasy punktowane jak również trasę przejazdu rekreacyjnego.

Start wyścigu w miejscowości Łaziska (gm. Orońsko) o godz. 15.00. Uczestnicy będą pokonywali pętlę o długości 14,2 km, których liczba będzie uzależniona od kategorii wiekowej. Tym samym zaplanowano następujące dystanse:

  • 1 okrążenie: 14,2 km
  • 2 okrążenia: 28,4 km
  • 3 okrążenia: 42,6 km
  • 4 okrążenia: 56,8 km

Klasyfikacja będzie prowadzona osobno wśród mężczyzn i kobiet. Organizatorzy przewidzieli  następujące kategorie:

  • M10 – 10-18 2 okrążenia 28,4 M/K
  • M20 – 18-29 Mx4, Kx3
  • M30 – 30-39 Mx4, Kx3
  • M40 – 40-49 Mx4, Kx3
  • M50 –  50-59 Mx3, Kx3
  • M60 – 60+    Mx3, Kx3

Pomiar czasu będzie prowadzony elektronicznie przy udziale firmy zewnętrznej. Organizatorzy zapraszają do elektronicznej rejestracji uczestnictwa na stronie internetowej www.pomiaryczasu.pl.

Ze względu na istotny wzrost kosztów organizacji imprezy w tym roku wprowadzono konieczność uiszczenia wpisowego, które w kwocie 25 zł należy wpłacić do dnia 16 sierpnia 2018 roku na konto stowarzyszenia podane w regulaminie wyścigu lub w kwocie 30 zł bezpośrednio w dniu wyścigu w biurze zawodów, które będzie czynne od godz. 12.30. Uczestnicy przejazdu rekreacyjnego oraz uczestnicy do lat 18 biorą udział w imprezie bezpłatnie. 


Oprócz głównego celu, jakim jest wyścig kolarski w dwunastu kategoriach, przybyłych na trasę wyścigu

dla chętnych i czujących się na siłach jest krótki dystans

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy zamieszczone są w załączonym regulaminie wyścigu.

Regulamin Wyścigu

Mapa trasy przejazdu

Karta Zgłoszeniowa

Opublikowano: 17 sierpnia 2018 21:34

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 575

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.