Nowy numer Kwartalnika „Ziemia Odrowążów"

Przed nami premiera najnowszego numeru Kwartalnika „Ziemia Odrowążów”.
Jego oficjalna prezentacja nastąpi podczas obrad VIII Sejmiku Ziemi Odrowążów, już w sobotę 18 sierpnia 2018 roku w Studziannie.

W periodyku przeczytamy w o szydłowieckim zalewie, który po wielu latach znów stał się lubianym miejscem wypoczynku oraz poznamy tych, którzy zaprojektują szydłowiecki basen.

Dowiemy się jak obchodzono 155. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Stefankowem oraz uroczystości związane z Dniem Strażaka i Świętem Policji. Znajdziemy też informacje na temat zaplanowanych inwestycji, dzięki którym zabytki znajdujące się w  regionie, staną się jeszcze piękniejsze. Warty polecenia jest ponadto artykuł dotyczący pobytu naszych rodaków z Wileńszczyzny, wspólnie z którymi uczciliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę.

W kąciku kulturalnym na czytelników czeka podsumowanie sezonu teatralnego na deskach scenicznych Zamku. Przypomnimy również to, co działo się na wielkim koncercie zespołu Azyl P., który wraz z zaproszonymi przyjaciółmi znów porwał publiczność.

Na łamach nowego numeru Kwartalnika Powiat Szydłowiecki promuje także dwa wydawnictwa, które już wkrótce ujrzą światło dzienne: atlas „Ziemia Odrowążów. Pomiędzy Pilicą a Górami Świętokrzyskimi” oraz  kulinarny przewodnik pt.: „Powiat Szydłowiecki. Smaki”. Życzymy przyjemnej lektury.

Czasopismo już jest dostępne w wersji elektronicznej (PDF), a od poniedziałku 20 sierpnia zapraszamy Czytelników do odbioru bezpłatnego egzemplarza w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szydłowcu oraz w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Szydłowcu

 

Opublikowano: 14 sierpnia 2018 10:09

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 470

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.