Wysłano pierwszego SMS-a w ramach AlertRCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa po raz pierwszy przekazało komunikat SMS ostrzegający przed burzami w ramach systemu ostrzegania przed zagrożeniami AlertRCB.


alert.jpg

 

Wiadomość poniższej treści otrzymali mieszkańcy czterech województw: mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego ze względu na prognozowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zjawiska pogodowe zagrażające życiu i zdrowiu.


 _sms.jpg

 

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami, silnym wiatrem (do 115 km/h) oraz intensywnymi opadami deszczu (do 60 mm), miejscami gradu.

RBC przypomina, że pilotażowy program AlertRCB zakłada wysłanie krótkiej wiadomości tekstowej do abonentów wszystkich sieci komórkowych znajdujących na obszarze, dla którego prognozuje się wystąpienie zdarzeń, w realny sposób zagrażających życiu i zdrowiu.

Należy pamiętać, że pilotażowa wersja AlertuRCB obejmuje obszar województwa, stąd SMS-a dostaną również osoby, które znajdują się na jego terenie, ale poza obszarem zagrożonym. Docelowo (w grudniu 2018 roku), ostrzeganie zostanie zawężone do poziomu powiatu.

 

 

Opublikowano: 10 sierpnia 2018 16:00

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 263

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.