Strażacy ochotnicy ze wsparciem samorządu

dotacje_powiatu_dla_osp_5.jpg


Do piętnastu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających na terenie powiatu szydłowieckiego trafią środki na realizację przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Powiatu w Szydłowcu.

Modernizacja strażnic, w głównej mierze poprzez docieplenie budynków, wymianę okien i drzwi garażowych, a także zakup sprzętu -  to ważniejsze potrzeby przedstawione przez strażaków ochotników, które spotkały się ze zrozumieniem Zarządu Powiatu w Szydłowcu i zostały dofinansowane z powiatowych funduszy. - Cieszy fakt, że tego typu środki trafiają do Ochotniczych Straży Pożarnych, które w ramach swoich kompetencji troszczą się m.in. o zachowanie równowagi ekologicznej - zaznacza starosta Włodzimierz Górlicki.

W efekcie podpisanych umów wsparcie otrzymały: OSP Szydłowiec, OSP Wola Korzeniowa, OSP Majdów, OSP Wysoka, OSP Budki, OSP Gąsawy, OSP Nowy Dwór, OSP Dobrut,OSP Orońsko, OSP Krogulcza, OSP Pawłów, OSP Broniów, OSP Skłoby, OSP Bieszków Górny, OSP Mirów Stary

 

fot: OSP KSRG Pawłów, OSP KSRG Majdów, OSP KSRG Orońsko, OSP KSRG Wola Lipeniecka

Opublikowano: 24 lipca 2018 22:59

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 538

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.