Relacja z monodramu "Saksofonista"

Wojciech Urbaniak - fot. W. Wismont


Ubiegły weekend w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek rozpoczął się monodramem pt. SAKSOFONISTA w wykonaniu Wojciecha Urbaniaka.

Wojtek jest aktorem Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”. Ponadto jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Skarżysku-Kamiennej w klasie saksofonu, a już od września rozpocznie kształcenie muzyczne na poziomie II stopnia w klasie organów.

Podczas piątkowej premiery młody artysta zaprezentował swoje zdolności zarówno aktorskie, jak i muzyczne. Monodram pt. SAKSOFONISTA zwraca uwagę na to, jak istotne jest życie w zgodzie z samym sobą i nieuleganie presji otoczenia. Sztukę dopełniły: autorskie utwory instrumentalne Wojtka, motyw przewodni z filmu „Vabank”, „Suita romantyczna”, a także „Mały kwiatek” Sidneya Becheta. Scenariusz i reżyseria – Sława Lorenc Hanusz.

Opublikowano: 24 lipca 2018 22:55

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 198

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.