DZIEJE SIĘ W WEEKEND! Sprawdź, gdzie warto się wybrać

 

Jak co tydzień mamy dla Państwa garść informacji o tym, co interesującego wydarzy się w Szydłowcu i okolicach. O większości z imprez już pisaliśmy na stronie, ale dla ułatwienia zbieramy je raz jeszcze w jedną całość.

 

„Saksofonista” - monodram Wojciecha Urbaniaka


Szydłowiec, ZAMEK, sala kameralna, piątek 20 lipca 2018 roku, godz. 19:00

 

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek oraz Teatr Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”, serdecznie zapraszają na monodram Wojciecha Urbaniaka pt. SAKSOFONISTA. Sztuka opowiada historię urzędnika skarbowego, którego największym marzeniem było zostanie muzykiem. Czy udało mu się spełnić swoje marzenie? Tego dowiedzą się Państwo podczas nadchodzącej premiery. Muzyczną ilustrację spektaklu stanowić będą utwory Sidneya Becheta. Scenariusz i reżyseria – Sława Lorenc Hanusz.

 

plakat_saksofonista.jpg

 


 

8 Dzień Jagody


Sadek, Świetlica Wiejska, sobota 21 lipca 2018 roku, godz. 15:00

 

Smakoszy owoców leśnych i nie tylko, zapraszamy w sobotę 21 lipca o godzinie 15:00 do Świetlicy Wiejskiej w Sadku, na ósmą edycję Dnia Jagody. Od godziny 14:00 będą przyjmowane konkursowe wyroby oraz wypieki z jagód. O 15:15 dojdzie do oceny zgłoszonych smakołyków, po której zostaną wręczone nagrody. O 15:30 rozpoczną się zmagania sportowe. Uczestnicy będą rywalizować w następujących konkurencjach: rzut piłką do kosza, przeciąganie liny, bieg w szpilkach, bieg parami, podnoszenie ciężarka i hula hop na czas. O 16:00 zaprezentują się dwa zespoły ludowe: "Kumosie" i "Cembrzanki". Po nich o godzinie 17:00 pojawi się kapela "Guzowianki". O godzinie 18:00 zostaną wyróżnieni Ci, którzy najlepiej poradzili sobie z wysiłkiem fizycznym. 30 minut później na scenie pojawią się Natalia Bielecka, Klaudia Dróżdż i Justyna Rochniak. Na 20:00 zaplanowana jest dyskoteka pod gwiazdami.

 

8_dzien_jagody_sadek.jpg

 


 

Zamkowe Kino Letnie – „Boska Florence”


Szydłowiec, dziedziniec zamkowy, sobota 21 lipca 2018 roku, godz. 22:00

 

Burmistrz Szydłowca oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, przygotowało dla wszystkich miłośników kina kolejną bardzo ciekawą pozycję filmową. Tym razem będzie to komedia „Boska Florence”, z brawurową kreacją trzykrotnej zdobywczyni Oscara Meryl Streep, której partneruje Hugh Grant. To historia Florence Foster Jenkins, która zasłynęła tytułem „najgorszej śpiewaczki świata”. Nie posiadając wokalnego talentu organizowała własne koncerty i wydawała płyty. Umożliwiał jej to spadek po ojcu oraz pomoc narzeczonego, który prosząc o pozytywne opinie i owacje na stojąco, dołączał do koncertowych zaproszeń dyskretne łapówki. To uniwersalna opowieść o tym, by wbrew przeciwnościom walczyć o swoje marzenia, mądrze wykorzystywać szanse i otaczać się dobrymi, oddanymi ludźmi. Serdecznie zapraszamy 21 lipca o godzinie 22:00 na dziedziniec zamkowy. W razie złej pogody, seans zostanie przeniesiony do sali kinowej.

 

boska_florence_zamkowe_kino_letnie.jpg

 


 

Uroczyste otwarcie zalewu


Szydłowiec, zalew, niedziela 22 lipca 2018 roku, godz. 15:00

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew i Rada Miejska w Szydłowcu, serdecznie zapraszają na otwarcie zalewu, które odbędzie się w niedzielę 22 lipca 2018 roku o godzinie 15:00. Wtedy dojdzie do uroczystego poświęcenia kąpieliska. Jednak atrakcje zaczną się wcześniej. Od godziny 10:00 równolegle na kortach tenisowcyh oraz na boiskach do siatkówki plażowej, zostaną rozegrane dwa turnieje o Puchar Burmistrza Szydłowca. Popołudnie umilą wszystkim przybyłym występy artystyczne Darka Bernatka, Tomasza Kraski, a także zespołów „Hook”, „Model MT” i „Koliber”. Na dzieci będzie czekała "Strefa Malucha", pełna gier i zabaw. Do dyspozycji będzie również ogródek grillowy.

 

pomost_nad_zalewem.jpg

 

Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 21 lipca 2018 14:07

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 347

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.