Pokaz rockowej mocy! Koncert Azyl P. i Przyjaciele

Długo odliczaliśmy dni do tego momentu. Portal onet.pl umieścił go w grupie 11 najciekawszych wydarzeń muzycznych mijającego weekendu w kraju, obok takich eventów jak Festiwal w Jarocinie czy Męskie Granie.

W sobotę 14 lipca około godziny 21, legendarny Azyl P. znów pojawił się na szydłowieckiej scenie. Zagrał i zachwycił publiczność niespożytą energią. Po raz kolejny w sposób wybitny z roli frontmanów wywiązali się przyjaciele grupy.

Wystartowano już o godzinie 11:00. To wtedy rozpoczęły się próby do koncertu głównego. Powodów do zmartwień dostarczała jednak kapryśna tego dnia pogoda. Każda zabawa pod gołym niebem wiąże się z meteorologicznym ryzykiem, ale wszystkim zależało na tym, by tak długo oczekiwany występ nie został niczym zakłócony. W trosce o to, by jak najwięcej mieszkańców mogło w nim uczestniczyć, dzięki współpracy samorządów (wojewódzkiego, powiatowego i gminnego) wstęp uczyniono wolnym.

Między 14 a 16 nad zamkiem przeszła spora ulewa. Próby przerwano. Im jednak bliżej było do rozpoczęcia, tym aura stawała się łaskawsza. I choć jeszcze przez jakiś czas lekko kropiło, nie zniechęciło to coraz liczniej gromadzącej się na dziedzińcu zamkowym widowni.

Organizatorzy zapewnili znaczki z emblematem 100-lecia niepodległości, które tym koncertem zostało upamiętnione oraz białe i czerwone balony, rozdawane m.in. przez półfinalistkę konkursu Miss Polonia 2018 Wiktorię Karpetę oraz finalistkę Miss Polski Aleksandrę Nowacką.

Budujące było to, że przybyli ludzie z całej Polski, a nawet Europy! Nie tylko dorośli, którzy pamiętają czasy świetności Azylu P., ale też dzieci i młodzież, co dodatkowo potęgowało wrażenie, że nie jesteśmy tu wyłącznie w celach artystycznych, ale także razem, jako Polacy, mniej lub bardziej świadomie, świętujemy suwerenność i stanowimy jedną wspólnotę.

Impreza rozpoczęła się  po godz. 20. Na scenę wyszedł zespół Atom Heart. To on w 2016 roku, w czasie Festiwalu „Rock na Zamku”, najbardziej zapadł w pamięć jurorom oraz publiczności. W sobotni wieczór również zaprezentował się wyśmienicie. Po nim na scenę wyszli członkowie Azylu P. i Titus. Zaproszone gwiazdy zmieniały się, śpiewając po kilka utworów.  Zobaczyliśmy jeszcze Anię Brachaczek, jedyną przedstawicielkę rocka płci żeńskiej, Juana Carlosa Cano, który doskonale opanował teksty piosenek w języku polskim, choć pochodzi z Meksyku. Zaśpiewał ponadto Maciej Silski, od pewnego czasu jest stały wokalista bandu, stworzonego przez śp. Andrzeja Siewierskiego. Usłyszeliśmy wszystkie największe przeboje, w aranżach znanych z zarejestrowanego koncertu, który odbył się w radiowej „Trójce”, w studiu Agnieszki Osieckiej.

Przewodnikiem po muzycznej podróży był dziennikarz Marek Wiernik. Można powiedzieć, że to on stał się ojcem sukcesu Azylu P. w latach 80-tych, przyznając razem z innymi członkami kapituły dwie równorzędne nagrody w konkursie młodych talentów zespołowi Klaus Mitffoch i właśnie Azylowi.

Zwieńczeniem dwugodzinnego koncertu, na którym chyba po raz pierwszy zgromadziło się aż tyle osób, było wykonanie wspólnie przez wszystkich artystów kultowej „Małej Maggie”. W trakcie występu i zaraz po nim wszyscy chętni mogli kupić płyty i koszulki, a także zdobyć autografy. Rozdawano także darmowe naklejki. To była wspaniała muzyczna uczta, o której długo nie zapomnimy.

 

organizatorzy.jpg

Opublikowano: 17 lipca 2018 14:40

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 642

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.