Msza św. w intencji ks. Romana Kotlarza

 

W imieniu szydłowieckiego Towarzystwa Patriotycznego, którego patronem jest ksiądz Roman Kotlarz, zapraszamy Państwa do udziału w Mszy Świętej w intencji rozpoczęcia Jego procesu beatyfikacyjnego. Przewodniczącym liturgii sprawowanej w kościele św. Zygmunta, będzie  Biskup Radomski Henryk Tomasik, który wygłosi również homilię.

Świętej pamięci ksiądz Roman Kotlarz związany był z Szydłowcem od 1954 roku. To właśnie wtedy, 16 lipca, rozpoczął swoją posługę jako wikariusz w parafii św. Zygmunta. Wierni pamiętają go jako wybitnego kaznodzieję, który swoimi płomiennymi przemówieniami przyciągał ludzi do wiary i nawrócenia. Jego walka z patologiami komunistycznego ustroju przysporzyła mu wielu wrogów. Stale obserwowany i podsłuchiwany kilkukrotnie musiał zmieniać miejsce swojej praktyki duszpasterskiej. 25 czerwca 1976 roku w Radomiu najpierw pobłogosławił robotnikom, by potem do nich dołączyć i razem z nimi strajkować przeciwko decyzjom władz państwowych. Był ofiarą brutalnego prześladowania ze strony funkcjonariuszy SB. 15 sierpnia 1976 roku stracił przytomność w czasie nabożeństwa. 3 dni później zmarł w szpitalu w Krychnowicach. Miał 48 lat.


Msza odbędzie się w niedzielę 15 lipca o godzinie 12:00.

 

 

Opublikowano: 13 lipca 2018 13:20

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 454

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.