Znakomite wyniki maturalne w szydłowieckim „Sienkiewiczu”

Zdawalność tegorocznych egzaminów maturalnych w ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu wyniosła prawie 97%, jest znacznie wyższa od średniej krajowej, wojewódzkiej i powiatowej.

Dwie osoby mają prawo do poprawienia egzaminu z jednego przedmiotu w sierpniu (matematyka). Wyniki egzaminu maturalnego są bardzo zadowalające, wielu uczniów uzyskało najwyższy 100% wynik, a duża grupa powyżej 90% - informuje wicedyrektor Marzena Janowska.

Tak wysokie wyniki to efekt pracy i współpracy uczniów i nauczycieli oraz dobrego zorganizowania procesu dydaktycznego. Uzyskane wyniki dają możliwość absolwentom szydłowieckiego „Sienkiewicza” aplikowania na wymarzone kierunki studiów. Także absolwenci lat ubiegłych poprawili wyniki egzaminów maturalnych.

Osiągnięte wyniki w tym roku szkolnym pokazują stabilność kształcenia i przewidywalność osiągnięć dydaktycznych. Widoczna jest korelacja osiąganych wyników nauczania z osiąganymi wynikami egzaminów maturalnych.

Dziękuję nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie do dorosłego życia uczniów naszej szkoły. Wyrażam jednocześnie wielką satysfakcję z osiągnięć indywidualnych absolwentów na miarę ich możliwości i ambicji. Wszystkim, którym tegoroczne osiągnięte wyniki nie dają pełnej satysfakcji zapraszam do składania deklaracji we wrześniu – podsumowuje dyrektor szkoły Karol Kopycki.

 

dsc_0263.jpg

dsc_0254.jpg

dsc_0259.jpg

 

dsc_0251.jpg

 

 

Opublikowano: 06 lipca 2018 07:29

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 395

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.