DZIEJE SIĘ W WEEKEND! Sprawdź, gdzie warto się wybrać


Ostatni weekend czerwca, to nie tylko oficjalny początek wakacji, ale również szereg bardzo ciekawych wydarzeń artystycznych, które będą miały miejsce w powiecie szydłowieckim. Oto nasz krótki cotygodniowy przewodnik po imprezach, które warto zobaczyć.

 

WIANKI

piątek 22 czerwca 2018, godz. 20:00


Tradycyjnie już, Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, zaprasza wszystkich mieszkańców oraz gości na wspólne przywitanie lata, połączone z obrzędami związanymi z Nocą Kupały. Imprezę rozpocznie o godzinie 20:00 koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, tym razem pod batutą debiutującego w tej roli Tomasza Gila. Tegorocznym gościem specjalnym będzie doceniany za granicą szczeciński zespół DIKANDA, specjalizujący się w nurcie world music, a zwłaszcza w stylach: bałkańskim i cygańskim. Występ tej formacji zaplanowany jest na godzinę 21:00. Zaraz po nim młodzi aktorzy Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła” pod okiem Pani Sławy Lorenc-Hanusz, zaprezentują zgromadzonej publiczności widowisko pt. „Jest taka noc”. Punkt obowiązkowy harmonogramu to również puszczanie na fosie tytułowych wianków. Zwieńczeniem (jak co roku) będzie pokaz sztucznych ogni. 22 czerwca 2018, godz. 20.00 – Zamek – wyspa zamkowa – Park Radziwiłłowski. Gorąco zapraszamy!

 

wianki_2018.jpg

 


 


XXIX Ogólnopolski Bieg Uliczny Sadek

niedziela 24 czerwca 2018, godz. 13:00


Burmistrz Szydłowca, Pan Artur Ludew oraz Stowarzyszenie „Nowa Wieś”, serdecznie zapraszają wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu do Sadku, gdzie już po raz 29-ty odbędzie się ogólnopolski bieg uliczny, połączony z festynem rodzinnym. Oficjalne otwarcie tego słynnego w regionie sportowego święta, zaplanowane jest w niedzielę o godzinie 13:00. 10 minut później rozpoczną się zmagania dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 4-15 lat. O 14:30 uhonorowani zostaną zwycięzcy w tych kategoriach. Gwoździem programu będzie jednak bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Ten rozpocznie się o 16:00. Dekorację najlepszych biegaczy przewidziano na godzinę 17:30. O 19:00 wszyscy przybyli będą mogli uczestniczyć we wspólnej zabawie tanecznej. Wydarzenie wspiera swym honorowym patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Adam Struzik. Chęć startu zgłaszać można w niedzielę, w sadkowym PSP, w godzinach 11:30-12:55 (przedbiegi) oraz między 11:30 a 15:45 (bieg głowny).

 

 bieg_uliczny_sadek_2018.jpg

 
Wspólne zwiedzanie Ratusza

niedziela 24 czerwca 2018, godz. 15:00


Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, zaprasza na kolejną odsłonę odkrywania sekretów Szydłowca, w ramach akcji „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Tym razem przewodnicy z Miejskiej Informacji Turystycznej oprowadzać będą po Rynku Wielkim, Ratuszu i Skwerze Staromiejskim. Wszystkich zainteresowanych historią Naszego miasta zapraszamy o godzinie 15:00 pod Ratusz. Partnerem akcji jest Piwnica Szydłowiecka, która po zwiedzaniu ugości wszystkich w swoich murach.

 

 cudze_chwalicie.jpg

 


 


FEST 4 - by Vagszydłowiec

sobota/niedziela 23/24 czerwca 2018


W dniach 23-24 czerwca zapraszamy wszystkich miłośników samochodowego tuningu do Zabytkowej Huty Żelaza i Stali, znajdującej się przy ulicy Szkolnej 34, w Chlewiskach. Już po raz czwarty zgromadzą się tu sympatycy motoryzacji pod każdym znakiem i marką, którzy postanowili „podrasować” swoje auta. Czeka nas dużo hałasu i dobrej zabawy. Polecamy!

 


 

Bozia Boyka. Pet-formance. Kogo boi się performer, co czuje, czy chce być głaskany…/Wystawa RUSICKA/RZEPECKI


sobota 23 czerwca 2018, godz. 14:00

 
23 czerwca w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, w Galerii „Kaplica”, wszyscy miłośnicy sztuki performance będą mieli okazję uczestniczyć w artystycznym happeningu pt. „Pet-formance. Kogo boi się performer, co czuje, czy chce być głaskany…”. Tego samego dnia odbędzie się otwarcie wystawy RUSICKA/RZEPECKI. Irmina Rusicka osobiście uruchomi odrestaurowaną przez siebie legendarną SHL-kę. Prace będzie można podziwiać do 9 września 2018 roku. Właśnie tego dnia o godzinie 14:00, zostanie odsłonięta tablica Adama Rzepeckiego "Non Omnis Moriar". Kuratorem obu wystaw jest Leszek Golec.


petformance.jpg

rusicka_rzepecki.jpg

Opublikowano: 22 czerwca 2018 12:00

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 331

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.