DZIEJE SIĘ W WEEKEND!

 

zlot_mercedesow2.jpg

Zlot Mercedesa W123 „Beczkolandia 2018”

15-17 czerwca

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko gorąco zachęca do udziału w III Ogólnopolskim Zlocie miłośników pojazdów marki Mercedes W 123 „Beczkolandia 2018”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2018 roku.  Za lokalizację bazy noclegowej posłuży teren Ośrodka Wypoczynkowego „Mexicana” w Chlewiskach. Wszyscy uczestnicy będą mogli znaleźć zakwaterowanie w domkach letniskowych lub we własnych namiotach, które będzie można rozbić na terenie ośrodka.

W sobotę 16 czerwca przewidziana jest specjalna parada zabytkowych aut wzdłuż trasy Chlewiska-Orońsko-Szydłowiec-Chlewiska. Zostanie ona połączona ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji turystycznych: Pałacu Brandta na terenie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (godz.10:30), szydłowieckiego Zamku wraz z Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych(po godz. 12:00) oraz wystaw Muzeum Techniki w Chlewiskach.

 beznazwy22.jpg


Krew cenniejsza niż złoto! Przyjdź na zbiórkę!

niedziela 17 czerwca, początek o godz. 9:00

Krew to jedna z najcenniejszych substancji w Kosmosie. Niby to oczywiste, a jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wiele od niej zależy i do czego jest potrzebna. Bez niej nie moglibyśmy żyć, nie byłoby możliwe powstanie Internetu, telefonu komórkowego ani niczego, co można by nazwać wytworem cywilizacji. Oddając krew, wnosimy swój wkład w przetrwanie ludzkości! Pamiętajmy o tym, że nie da się jej wytworzyć sztucznie! Mimo setek tysięcy honorowych krwiodawców rozsianych po całej Polsce, nadal jest jej za mało. Nie bądźmy więc obojętni, bo być może kiedyś my sami albo ktoś nam bliski znajdzie się
w sytuacji, gdy czyjaś krew stanie się szansą na przeżycie!

Szydłowieccy strażacy chcąc podziękować Specjalistycznemu Szpitalowi MSWiA w Warszawie za uratowanie życia jednemu ze swoich kolegów, apelują w imieniu rodziny oraz całej braci strażackiej o wsparcie i udział w akcji krwiodawstwa. Mobilny punkt poboru  będzie dostępny dla wszystkich chętnych na Rynku Wielkim w Szydłowcu od godziny 9:00! Każda oddana jednostka będzie najlepszą możliwą formą podziękowania lekarzom tego szpitala i jednoczesnym daniem szansy na uratowanie życia i zdrowia innym potrzebującym! Gorąco zachęcamy! 

beznazwy222.jpg

Finałowy Turniej Szachowego Grand Prix

niedziela 17 czerwca,  godz. 9:00 -16:30

Wszystkich miłośników króla gier – szachów, zapraszamy do obserwowania zmagań zawodników z regionu, biorących udział w turniej finałowy I-go Szydłowieckiego GRAND PRIX w Szachach. Do udziału zostali zaproszeni zawodnicy, którzy wzięli udział w - co najmniej czterech (z ośmiu rozegranych) turniejach składowych cyklu. Na liście startowej znaleźli się - oprócz czołówki zawodników szydłowieckich - gracze z Radomia, Skarżyska, Stąporkowa i Starachowic. Stawkę uzupełnią juniorzy - wychowankowie Szachowej Sekcji Szkolnej przy K.S. ALTERNATYWA.

Choć lista biorących udział jest już zamknięta, zapraszamy do śledzenia na żywo potyczek, połączonych z wymianą myśli. Turniej rozpocznie się o godz. 9:00 na szydłowieckim Zamku, a zakończy ok. godz. 16:30. Będzie on doskonałym wstępem do planowanej na 1 lipca kolejnej edycji szachowego Memoriału im. Mirosława Aleksandrowicza w Szydłowcu. Zapraszamy! Szczegóły na http://www.chessarbiter.com/turnieje.php 

III Przegląd Ludowej Pieśni Obrzędowej Regionu Radomskiego – Mirów

niedziela 17 czerwca, początek o godz. 13:00

 

Tydzień po Szydłowieckiej Biesiadzie Folklorystycznej zapraszamy wszystkich miłośników tego nurtu muzycznego na III Przegląd Ludowej Pieśni Obrzędowej Regionu Radomskiego! Rozpocznie się on o godzinie 12:00 od mszy w Kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Mirowie Starym. O godzinie 13:00, nastąpi przemarsz Zespołów Śpiewaczych wraz z zaproszonymi  gośćmi na plac przy Urzędzie Gminy, gdzie o godzinie 13:10 Wójt Gminy Mirów dokona oficjalnego otwarcia imprezy. Od godziny 13:20 rozpoczną się zmagania konkursowe przeglądu, podzielone na trzy części. Zaprezentują się w nich aż 22 zespoły! Od godziny 17:30 specjalna komisja rozpocznie obrady w celu wyłonienia zwycięzców. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom zaplanowano na 18:15, po czym o godzinie 18:30 wszyscy są zaproszeni na wspólną zabawę  taneczną z zespołem „Echo”.

 


 


Festyn Rodzinny! – Wysoka

niedziela 17 czerwca, początek o godz. 13:00

 

Niedzielne popołudnie możemy umilić sobie uczestnicząc w festynie rodzinnym organizowanym w Wysokiej. Na pewno nie zabraknie atrakcji i sympatycznej atmosfery!

 


Opublikowano: 16 czerwca 2018 07:59

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 426

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.