Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

mecz otwarcia

Na boisku wielofunkcyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej. 08 czerwca 2018r. uroczystego otwarcia Igrzysk, dokonała Anita Gołosz Przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu,  a uczestników imprezy, zawodników i gości przywitał  Karol Kopycki Dyrektor ZSO im. H.Sienkiewicza w Szydłowcu. Spośród zaproszonych gości przybyli: Robert Górlicki i Roman Woźniak – Radni Rady Powiatu w Szydłowcu,  Henryk Nosowski Wójt Gminy Orońsko, Anna Gwarek, Wicedyrektorka ZS im.KOP w Szydłowcu i  Sławomir Drabik, Dyrektor CKZiU. Nad prawidłowym przebiegiem igrzysk czuwał Andrzej Koniarczyk, Powiatowy Koordynator Sportu.

Poniżej klasyfikacja w poszczególnych dyscyplinach:

 

KONKURENCJE INDYWIDUALNE W PCHNIĘCIU KULĄ 

Rocznik 2002-2004 – dziewczęta

Maria Miernik- I miejsce    PSP 2 w Szydłowcu

Anna Różalska – II miejsce  PSP 1 w Szydłowcu

Klaudia Stępień   III miejsce  Mirów 

Rocznik 1999-2001- dziewczęta 

Anna Bińkowska- I miejsce  ZS. im KOP w Szydłowcu

Martyna Lipa- II miejsce   ZSO w Szydłowcu

Sylwia Przytuła III miejsce   ZS. im KOP w Szydłowcu 

Rocznik 2002-2004 – chłopcy 

Kacper Pytoń- I miejsce  Mirów

Jakub Orzechowski – II miejsce  Mirów

Mateusz Dzik – III miejsce PSP 1 w Szydłowcu 

Rocznik 1999-2001- chłopcy 

Dariusz Towarek- I miejsce   ZS.im.KOP w Szydłowcu

Mateusz Głuch- II miejsce     ZS.im KOP w Szydłowcu

Szymon Piątek – III miejsce  ZS.im KOP w Szydłowcu

 

ŻONGLERKA PIŁKĄ NOŻNĄ

Konkurencja bez rozróżniania wieku


Dziewczęta

Klaudia Smorongiewicz-  I miejsce  ZSO w Szydłowcu

Luiza Guz – II miejsce Mirów

Helena Mazurkiewicz- III miejsce Mirów

 

Chłopcy

Norbert Pajek – I miejsce Mirów

Jakub Łęcki – II miejsce  ZSO w Szydłowcu

Mikołaj Stępień – III miejsce ZS.im.KOP w Szydłowcu

 

WYŚCIGI W WORKACH


Rocznik 2002-2004 – dziewczęta 

Zuzanna Gawor- I miejsce PSP Jastrząb

Klaudia Stępień- II miejsce Mirów

Adrianna Suwała- III miejsce Orońsko

Rocznik 1999-2001- dziewczęta 

Julia Nowek- I miejsce    ZSO w Szydłowcu

Aleksandra Kotwica- II miejsce ZSO w Szydłowcu

Paulina Klimek – III miejsce    ZS.im.KOP w Szydłowcu 

Rocznik 2002-2004 – chłopcy 

Kamil Błaszkiewicz – I miejsce Orońsko

Kacper Rutkowski – II miejsce Mirów

Jakub Potrzeszcz – III miejsce  Jastrząb 

Rocznik 1999-2001- chłopcy 

Krystian Domagała- I miejsce  ZSO w Szydłowcu

Jakub Kwaśniewski – II miejsce  CKZiU

Kacper Polewczyk- III miejsce   ZS.im.KOP w Szydłowcu

 

RZUTY OSOBISTE 

 

Rocznik 2002-2004 – dziewczęta 

Ewelina Grzyb- I miejsce  Orońsko

Emilia Kaluga- II miejsce  Jastrząb

Natalia Gos- III miejsce  PSP 1 w Szydłowcu 

 Rocznik 1999-2001- dziewczęta

 Kamila Bednarek- I miejsce    ZS.im.KOP w Szydłowcu

Monika Kozak – II miejsce    ZS.im.KOP w Szydłowcu

Katarzyna Madej- III miejsce  ZS.im.KOP w Szydłowcu 

Rocznik 2002-2004 – chłopcy

Piotr Buczek- I miejsce   CKZiU w Szydłowcu

Mateusz Dzik- II miejsce  PSP 1 w Szydłowcu

Szymon Cender- III miejsce PSP1 w Szydłowcu 

Rocznik 1999-2001- chłopcy 

Jan Kustra – I miejsce   ZSO w Szydłowcu

Jakub Krak- II miejsce  ZSO w Szydłowcu

Hubert Murza – III miejsce CKZiu w Szydłowcu

 

KONKURENCJE DRUŻYNOWE

 

PRZECIĄGANIE LINY 

roczniki 1999-2001

ZS.im.KOP w Szydłowcu- I miejsce

CKZiU w Szydłowcu- II miejsce

ZSO w Szydłowcu- III miejsce

roczniki 2002-2004 

Mirów – I miejsce

Jastrząb – II miejsce

Orońsko- III miejsce 

SIATKÓWKA PLAŻOWA DZIEWCZĘTA 

PSP 2 w Szydłowcu – I miejsce

ZSO w Szydłowcu- II miejsce

CKZiU w Szydłowcu- III miejsce

PIŁKA NOŻNA 

ZS.im.KOP w Szydłowcu- I miejsce

PSP 2 w Szydłowcu- II miejsce

ZSO w Szydłowcu- III miejsce

 

Medale i nagrody zwycięzcom wręczała m.in. Anita Gołosz Przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu.

Organizatorem imprezy sportowej był Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Szydłowcu, Powiatowy Koordynator ds. Kultury Fizycznej i Sportu oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szydłowcu.
Igrzyska miały na celu integrację młodzieży, popularyzację sportu i idei olimpijskiej, konfrontację sportową i wymianę doświadczeń oraz doskonalenie umiejętności sportowych wśród młodzieży i dorosłych.

Powiatowy koordynator ds. Sportu i Kultury Fizycznej – Andrzej Koniarczyk składa podziękowanie nauczycielom, którzy sędziowali w czasie Igrzysk: Annie Surdy – Słyk, Łukaszowi Gnatowi, Pawłowi  Surdemu, Mirosławowi Bednarczykowi, Konradowi Surdemu, Małgorzacie Przybycień , Grzegorzowi Nowakowi i Leszkowi Boruchowi.

 

RI.

Opublikowano: 14 czerwca 2018 11:01

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 126

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.