Klasy ogólnopolicyjne Zespołu Szkół im. KOP kolejny raz na obozie pod Wierchami


Młodzież klas policyjnych w Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu w dniach od 4 do 8 czerwca uczestniczyła w czterodniowym obozie w Murzasichle. Wyjazd okazał się ciekawym połączeniem edukacji policyjnej i aktywnego wypoczynku. Pozwolił sprawdzić kondycję przyszłych funkcjonariuszy służb mundurowych.

Pierwszym etapem górskiej wędrówki było wejście na Gubałówkę, następnie zjazd kolejką na Polanę Szymoszkową i odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Kolejny dzień okazał się wyzwaniem i wymagał pokonania kilkunastokilometrowej trasy prowadzącej do Doliny Pięciu Stawów. Mimo trudów wędrówki młodzież nie poddawała się.

Następny dzień wypełnił spływ Dunajcem, tzw. Rafting ze Sromowców Wyżnych do Krościenka i wjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Droga z powrotem to trzygodzinny wyczerpujący marsz i późny powrót do kwatery. Mimo trudów górskiej wędrówki młodzież chętnie uczestniczyła zarówno w porannej  „zaprawie”, ćwiczeniach z samoobrony, ratownictwa przedmedycznego i musztry oraz w wieczornych spotkaniach przy ognisku i dźwiękach akordeonu. Specjalistyczne zajęcia prowadził nadkomisarz Robert Wyciszkiewicz i młodszy brygadier Artur Wiśniewski.   

Dopełnieniem obozu była uroczysta kolacja i dyskoteka w góralskim szałasie. Późnym wieczorem w czwartek uczniowie wraz z opiekunami dotarli do Szydłowca. Kolejny obóz organizowany w Zespole Szkół im. KOP będzie z pewnością mile wspominany.

 

 

 

Opublikowano: 12 czerwca 2018 19:46

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 312

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.