Biesiada na dziedzińcu zamkowym


W sobotę 9 czerwca odbył się (organizowany po raz pierwszy w takiej formule) przegląd regionalnych zespołów ludowych pod nazwą SZYDŁOWIECKA BIESIADA FOLKLORYSTYCZNA.

Do naszej miejscowości zawitało kilka kapel, m.in.: zespół SĄSIADECZKI z Chustek, GÓRCZANKI z Bieszkowa, ZDZIECHOWIANKI ze Zdziechowa, Zespół Ludowy KUMOSIE z Sadku, Zespół Śpiewaczy z Korzyc, Kapela Mirosława Rogali z Wysokiej, Kapela Józefa Wyrwińskiego z Korzyc oraz Państwo Danuta i Władysław Gawędowie.

Wszyscy wymienieni w barwnych strojach, w pełni oddali ducha folkloru i zabawy ludowej. Publiczność dopisała, z zaciekawieniem wsłuchując się i obserwując każdy występ.

Pragniemy poinformować i jednocześnie zaprosić na kolejne folklorystyczne wydarzenie, które tym razem odbędzie się w Mirowie. Podczas III Przeglądu Ludowej Pieśni Obrzędowej Regionu Radomskiego, w niedzielę 17 czerwca, na mirowskiej scenie zaprezentuje się ponad trzydzieści zespołów. Opublikowano: 11 czerwca 2018 14:58

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 407

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.