DZIEJE SIĘ W WEEKEND! Sprawdź nadchodzące wydarzenia

 

Rajd Rowerowy „Szlakiem Przydrożnych Kapliczek” 

sobota 9 czerwca, początek o godz. 9:30

Wójt Gminy Jastrząb zaprasza wszystkich miłośników kolarstwa do wzięcia udziału w sobotnim rajdzie! Przed uczestnikami do pokonania dystans ponad 18 kilometrów. Zmagania rozpoczną się o godzinie 9:30 przy Kapliczce w Gąsawach Plebańskich. Planowany jest też postój. Organizator zapewnia koszulki, wodę oraz poczęstunek, przewidziany po zakończeniu rajdu o godzinie 14:00 nad Zalewem w Jastrzębiu.

 20180609_plakat_rajd_rowerowy_jastrzab_20.jpg

 

 

Szydłowiecka Biesiada Folklorystyczna

sobota 9 czerwca, początek o godz. 17

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, zapraszają na Szydłowiecką Biesiadę Folklorystyczną! W sobotę 9 czerwca od godziny 17:00 na dziedzińcu zamkowym swoją twórczość prezentować będzie kilka zespołów  z  naszego regionu. Celem imprezy jest popularyzacja dorobku miejscowych artystów oraz propagowanie kultury ludowej. Zgromadzona publiczność znów będzie mogła podziwiać wielobarwność strojów, słuchać gwary oraz przyśpiewek. Organizatorzy informują, że w razie deszczu, wydarzenie to odbędzie się w salach zamkowych. Zachęcamy do wzięcia udziału!

 

szydlowiecka_biesiada_foklorystyczna.jpg

 


Noc Bibliotek 2018

sobota 9 czerwca, początek o godz. 18

W sobotę 9 czerwca, Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne zaprasza wszystkich miłośników książek na kolejną edycję ogólnopolskiej akcji, mającej na celu promowanie czytelnictwa i kontaktu z wszelkiego rodzaju literaturą! Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji, m.in.: układanie domina z książek, wspólną fotografię z okazji 100-lecia niepodległości Polski, tworzenie wiadomości dla przyszłych pokoleń oraz wspólne zakopanie ich w „kapsule czasu”, czytanie na poduszkach przy latarkach oraz seans filmowy pod gołym niebem. Dojdzie również do ogłoszenia wyników i rozdania nagród w konkursie „Czytaj z sercem”. Osoby odpowiedzialne za tę imprezę proszą wszystkich zainteresowanych o przyniesienie ze sobą poduszek, latarek oraz łopatek. Wydarzenie zacznie się o godzinie 18 i potrwa do godziny 23.

noc2018.jpg

 


III Szydłowiecki Marsz Życia - Pomoc dla Ady

niedziela 10 czerwca, początek o godz. 13

W niedzielę 10 czerwca w godzinach 13:00 – 21:00, na placu Rynku Wielkiego, odbędzie się III Szydłowiecki Marsz Życia. Tym razem twórcy akcji chcą wesprzeć w potrzebie Adę. Od godziny 13, uczestnicy będą maszerować ulicami Szydłowca. Całość uatrakcyjnią występy lokalnych artystów i „gość niespodzianka”. Przewidziana jest także loteria fantowa oraz poczęstunek. Nie bądźmy obojętni! Przyłączmy się!

 pomoc_dla_ady.jpg

 Zjazd Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń

W niedzielę 10 czerwca w salach szydłowieckiego zamku odbędzie się spotkanie Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń. Coroczny zjazd członków, sympatyków elity naukowej, artystycznej i biznesowej regionu radomskiego rozpocznie się koncertem Chóru Miasta Szydłowca "Gaudium Canti" pod dyrekcją Danuty Klepaczewskiej. Po części oficjalnej w programie spotkania zaplanowano recital Karoliny Węgrzyńskiej, aktorki Teatru Powszechnego w Radomiu, przy akompaniamencie  Rafała Kołuba. Wystąpi także duet z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu: Aleksandra Pyszczek- skrzypce i Jacek Maksymiuk - fortepian oraz dzieci i młodzież ze szkół ZDZ w Radomiu

Opublikowano: 09 czerwca 2018 07:37

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 472

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.