„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” - wyniki powiatowych eliminacji konkursu

Najlepsi uczniowie z eliminacji gminnych zmierzyli się 27 marca w Finale Powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Szydłowcu

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i wiedzy na temat techniki pożarniczej. Zmagania odbywały się w trzech grupach wiekowych. Jak się okazuje, większość uczestników konkursu to członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych, a niektórzy którzy w konkursie startują od kilku lat.

Podczas eliminacji powiatowych uczestnicy rozwiązywali test pisemny, a ci, którym poszło najlepiej, przeszli do etapu ustnego konkursu. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: Aleksy Sasin, Bartłomiej Wilczyński i Krzysztof Adamczyk.

W I grupie wiekowej (szkoły podstawowe klasy I-VI ) zwyciężyła Łucja Mamla (PSP w Majdowie). Drugie miejsce zajął Adam Sokołowski (PSP Pawłów). Rywalizacja była tak emocjonująca, że o wynikach trzeciego miejsca w tej kategorii wiekowej zdecydowała dogrywka, w formie dodatkowego testu pomiędzy Małgorzatą Czarnotą (PSP Bieszków Dolny) i Karolem Gosem (PSP Pawłów), na korzyść tego ostatniego.

W II grupie (szkoły podstawowe klasy VII-VIII oraz klasy gimnazjalne II i III) najlepsza okazała się Oliwia Sokołowska (PSP Majdów) Tuż za nią uplasowała się Wiktoria Nowocień (PSP nr 2 w Szydłowcu), a jako kolejna - Łucja Wójcik (PG Chlewiska).

W III grupie (szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne) zwyciężył Bartłomiej Petrykowski (ZS im. KOP w Szydłowcu). Drugi na podium był Michał Mosiołek (ZSO im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu) a trzeci -  Paweł Krupa (ZSO im. H. Sienkiewicza).

Gratulacje młodzieży złożył mi.in Komendant Powiatowy PSP - mł. bryg. Paweł Sokół. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali m.in. sprzęt multimedialny  i sportowy, nagrody książkowe oraz dyplomy.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentowali powiat szydłowiecki w finale wojewódzkim konkursu pod koniec kwietnia w Nadarzynie.

Nagrody ufundowali: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Powiat Szydłowiecki, Gmina Szydłowiec, Gmina Mirów, Gmina Jastrząb,  Gmina Orońsko, Gmina Chlewiska oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych  w Radomiu, Nadleśnictwo Przysucha, Nadleśnictwo Skarżysko, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu i Zarząd Powiatowy ZOSP RP  w Szydłowcu.

Organizatorem eliminacji powiatowych turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Szydłowcu i Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Szydłowcu.

 

al.

Opublikowano: 27 marca 2018 15:05

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 673

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.