Praktyki stolarskie w Wielkiej Brytanii

 

Uczniowie z klasy zawodowej stolarz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu wzięli udział w dwutygodniowych praktykach zawodowych w centrum szkoleniowym Tellus Ltd. w Plymouth w Wielkiej Brytanii.

Wyjazd był częścią projektu pod nazwą „Praktyki zagraniczne szansą na rozwój kompetencji zawodowych” realizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

Praktyki w znanym brytyjskim centrum szkoleniowym dla stolarzy i budowlańców odbyły się w lipcu. Zanim doszło do wyjazdu, chłopcy uczestniczyli w bezpłatnych 30-godzinnych zajęciach z języka angielskiego oraz przygotowania kulturowego. W Plymouth, w czasie wolnym od pracy, poznawali kulturę i obyczaje panujące w Anglii, chętnie brali udział w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych w mieście oraz w lokalnych imprezach integracyjnych. Nowe doświadczenia sprawiły, że uczniowie CKZiU podnieśli swoje umiejętności zawodowe oraz kompetencje osobiste, społeczne i językowe, co zwiększa ich konkurencyjność na rynku pracy nie tylko lokalnym, ale i europejskim.

Zakończenie projektu odbyło się 9 lutego br. w Szydłowcu. Wzięli w nim udział uczniowie, ich rodzice oraz m.in. Sławomir Drabik - dyrektor CKZiU, Maria Michajłow - dyrektor Zespołu Szkół im. KOP, Joanna Strzelecka - naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Szydłowcu, Anna Gwarek - opiekun stażystów oraz z ramienia KSWP: Iwona Stanik - kierownik działu usług szkoleniowych i doradczych KSWP oraz koordynator projektu - Piotr Binkiewicz z biura Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Szydłowcu.  Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie uczniom przez przedstawiciela KSWP oraz Naczelnika Wydziału Edukacji  potwierdzonych przez Krajowe Centrum Europass, dokumentów Europass Mobilność. Po uroczystym wręczeniu certyfikatów uczniowie mieli okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach z wyjazdu i pochwalić się zdobytymi umiejętnościami w dziedzinie stolarstwa.

 

 

zakonczenie.jpg

al.

„Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w artykule wartość merytoryczną”

Opublikowano: 28 lutego 2018 14:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 441

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.