Światowy Dzień Chorego

ZEBRANI GOŚCIE I PENSJONARIUSZE

              W dniu 12 lutego 2018 roku Adam Włoskiewicz - Wicestarosta Szydłowiecki , Anita Gołosz - Przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu, Joanna Strzelecka - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Powiatu Szydłowieckiego,  Cezary Sierawski - Przewodniczący Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Rodziny Rady Powiatu   w Szydłowcu oraz Andrzej Piotrowski, Dyrektor SPZZOZ w Szydłowcu odwiedzili, z okazji Światowego Dnia Chorego, pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Szydłowcu. Święto zostało ustanowione  w 1992 roku przez papieża Jana Pawła II, z myślą o tym, by poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji  i dostrzeżeniu tych, którzy cierpią z powodu różnych chorób i dolegliwości.

              Gości powitała Jadwiga Matracka - Kierownik Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Szydłowcu. Następnie głos zabrał Adam Włoskiewicz, który mówił o tym, jak ważne jest dostrzeganie potrzeb i niesienie pomocy ludziom chorym i cierpiącym. Najlepsze życzenia  Chorym i Pracownikom Zakładu przekazała również Anita Gołosz. Joanna Strzelecka zwróciła uwagę na tych, którzy cierpliwie, z oddaniem i najwyższą starannością służą Chorym swymi umiejętnościami zawodowymi, a także zapewniają bezpieczeństwo i wielowymiarową opiekę. Przekazała również słowa podziękowania dla Pani Kierownik oraz personelu medycznego i pomocniczego. Wspomniała zmarłego niedawno doktora Ryszarda Matrackiego, który z wielkim oddaniem służył przez wiele lat tutejszym pacjentom. Głos zabrał też Andrzej Piotrowski, który dołączył się do życzeń dla pacjentów i podziękowań dla personelu. Mówił  o zmarłym doktorze Ryszardzie Matrackim jako długoletnim lekarzu i byłym dyrektorze SPZZOZ w Szydłowcu. Zebrani -  goście, pacjenci i personel minutą ciszy uczcili pamięć Doktora.

 Goście życzyli Pensjonariuszom dużo zdrowia, wręczone im zostały także kwiaty i symboliczne upominki.

 EZ

 

od lewej: Cezary Sierawski - Przewodniczący Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Rodziny Rady Powiatu   w Szydłowcu, Anita Gołosz - Przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu, Adam Włoskiewicz - Wicestarosta Szydłowiecki oraz Andrzej Piotrowski, Dyrektor SPZZOZ w Szydłowcu

 

PR.

Opublikowano: 16 lutego 2018 08:26

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 423

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.