Zawód i kwalifikacje - przepustką na rynek pracy

 

W ostatnich dniach stycznia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu odbył się egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie ślusarz na kwalifikacyjnym kursie zawodowym dla dorosłych. Powyższy, trwający 3 semestry kurs jest bezpłatną formą kształcenia osób dorosłych. Nauka odbywała się w systemie zaocznym.

Do egzaminu przystąpiło 18 słuchaczy, którzy zmagali się z zadaniami pod nadzorem zewnętrznej komisji egzaminacyjnej. Kursanci byli przygotowywani  zarówno do części teoretycznej jak i praktycznej przez kadrę CKZiU. Dodatkowym atutem uczęszczania na KKZ jest możliwość zdobycia uprawnień spawacza w metodach MIG i MAG, gdzie egzamin zaplanowany jest na 12 lutego 2018 roku. Po ogłoszeniu wyników przez CKE kursanci, którzy zaliczyli z wynikiem pozytywnym egzamin, otrzymają świadectwo z kwalifikacji w zawodzie ślusarz oraz książeczkę i certyfikat spawacza nadane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu Sławomir Drabik nadmienia, iż od września rozpoczęła się, ciesząca się dużą liczbą chętnych, druga tura KKZu w zawodzie kucharz. Ukończenie powyższego kursu przewidziane jest na grudzień 2018 roku.

 

al.

Opublikowano: 08 lutego 2018 18:24

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 826

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.