Koncert noworoczny w szydłowieckim muzeum

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza na koncert zespołu „Kuba Stankiewicz International Jazz Trio” , 19 stycznia 2018 r. o  godzinie 19.00. w Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów.    

Kuba Stankiewicz, należący do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych, kompozytor i pedagog, absolwent Berklee College of Music w Bostonie, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz laureat licznych nagród muzycznych, wystąpi z  Wojciechem Pulcynem – kontrabasistą, muzykiem sesyjnym i kompozytorem, na co dzień współpracującym z wieloma gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej oraz Tiną Raymond (USA) – perkusistką, wykładowcą muzyki w Los Angeles City Colleg w Hollywood, jedną z nielicznych kobiet, które etatowo zajmują się jazzem w USA.

            Artyści wykonają program The Music of Henryk Wars - kontynuację projektu poświęconego amerykańskim twórcom polskiego pochodzenia, który Kuba Stankiewicz rozpoczął w ostatnich latach. Podczas koncertu zabrzmią utwory Henryka Warsa, pioniera jazzu w Polsce, osiadłego po II wojnie światowej w Los Angeles. Piosenki Warsa śpiewane były przez najlepszych piosenkarzy i piosenkarki tamtych czasów: m.in. Tadeusza Olszę, Hankę Ordonównę, Tolę Mankiewiczównę, Eugeniusza BodoMieczysława Fogga.

            Po spotkaniu muzycznym, będzie możliwość obejrzenia wystawy czasowej „Ludowe stradivariusy” gdzie znalazły się najciekawsze i najbardziej znamienne formy skrzypiec. Zdecydowana większość z nich pochodzi z magazynów szydłowieckiego muzeum, natomiast dziewięć cennych eksponatów użyczyły:  Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie 

 info i zdjęcie: MLIM

 

PR.

Opublikowano: 10 stycznia 2018 11:49

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 410

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.