O dopalaczach z rodzicami

W środę (13.12.br.) w Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów tej placówki. Wizyta miała charakter prewencyjny, a jej celem było zwrócenie uwagi na zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci oraz konsekwencje jakie niesie ze sobą zażywanie przez młodzież środków odurzających.

 

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu spotkali się z rodzicami uczniów Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu, aby omówić zagrożenia na jakie mogą być narażone młode osoby sięgając po środki odurzające. Następnie przybliżyli zebranym skład chemiczny dopalaczy, formy w jakich występują oraz zaprezentowali walizkę edukacyjną, dzięki której zainteresowani mogli zobaczyć jak wyglądają środki odurzające i w jaki sposób mogą być przechowywane przez młodzież.

Podsumowaniem spotkania był apel szydłowieckich funkcjonariuszy do rodziców o zwrócenie uwagi na problemy z jakimi borykają się młodzi ludzie oraz zachęcenie do wspólnych rozmów o rozterkach i radościach nastolatków. Dobry kontakt dziecka i rodzica może uchronić młodego człowieka przed szukaniem sposobów na odreagowanie stresu czy nieradzeniem sobie z młodzieńczymi problemami. Spotkanie to realizowane było w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”.

 st. sierż. Marlena Skórkiewicz / KPP w Szydłowcu


al.

Opublikowano: 18 grudnia 2017 17:32

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 480

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.