Przed nami akcja „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna”.

plakat


„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” pod takim hasłem dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu w dniu 11 grudnia br. odbędzie się zbiórka krwi.  

Będzie to już szósta edycja, zainicjowanej przez Straż Graniczną, ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa. Przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w bankach krwi i placówkach służby zdrowia.

Fakt oddania komuś cząstki siebie - krwi może być dla młodego człowieka pięknym i udanym krokiem w dorosłe życie, zgodnym z ideą służby dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej - czytamy w zaproszeniu skierowanym przez przedstawicieli Straży Granicznej na ręce dyrektor Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu. W imieniu organizatora przedsięwzięcia - Komendanta Głównego Straży Granicznej, Pana gen. bryg. SG Marka Łapińskiego wyrażam podziękowanie za piękne wychowywanie młodzieży w kontekście uwrażliwiania na potrzeby drugiego i ratowania życia ludzkiego – dodaje Andrzej Baziak, przewodniczący ds. popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa w Straży Granicznej.

Zespół Szkół im. KOP w Szydłowcu jako szkoła partnerska SG, jest koordynatorem akcji na terenie powiatu szydłowieckiego. Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona w miesiąc po obchodach Święta Niepodległości – w dniu 11 grudnia br w godz. 8:30 -13:00 – informuje dyrektor Maria Michałow. Na terenie szkoły zostanie utworzony mobilny punkt poboru krwi. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Swoje zaangażowanie w akcji wyraziły m.in. Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

al.

Opublikowano: 06 grudnia 2017 08:25

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 448

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.