Koncert muzyki dawnej w szydłowieckiej farze

poznański zespół Lúthien Consort w składzie: Antonina Weber, Elżbieta Kaluchiewicz, Jan Billert, Ja

W dzień patronki muzyki św. Cecylii (22 listopada) w kościele p.w. św. Zygmunta w Szydłowcu odbył się koncert muzyki dawnej.

W wykonaniu poznańskiego zespołu Lúthien Consort w składzie: Antonina Weber, Elżbieta Kaluchiewicz, Jan Billert, Jan Kiernicki, zabrzmiały XVI-wieczne kompozycje wokalno-instrumentalne oraz instrumentalne, które słuchaczy przeniosły w czasy renesansu: m.in. psalmy pochwalne i pieśni o męczennikach  Mikołaja Gomółki, Wojciecha Długoraja czy Matthausa Weissela realizowane na klawesynie, violi da gamba, lutni czy gitternie, niektórym z nich towarzyszył śpiew. Bogato uposażone wnętrze szydłowieckiej fary stanowiło idealną scenerię dla refleksyjnego repertuaru.

 

PR.

Opublikowano: 29 listopada 2017 09:49

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 449

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.