„Wakacyjne spotkanie z piosenką” – recital Mariana Gronka

 

W pierwszą sobotę wakacji, 1 lipca w szydłowieckim zamku zabrzmiały największe przeboje dwóch wybitnych przedstawicieli starego, dobrego rock and rolla – Elvisa Presley’a i Krzysztofa Krawczyka. A to dzięki Marianowi Gronkowi – człowiekowi orkiestrze, który jest wielkim pasjonatem twórczości obu muzycznych gigantów.

Koncert zaplanowany był na dziedzińcu zamkowym jednakże niesprzyjająca aura spowodowała przeniesienie go do sali kameralnej, która wprost pękała w szwach, ledwie mieszcząc fanów tej muzyki z Szydłowca ale nie tylko, bowiem na koncercie zjawiła się spora grupa fanów p. Mariana aż z Opola.

Z zamkowej sceny popłynęły doskonale znane hity Presley’a jak: „Love Me Tender”, „Are You Lonesome Tonight”, „ Blue Suede Shoes”, „Only You” a w odpowiedzi na nie największe przeboje Krawczyka” „Parostatek”, „To co dał nam świat”, „Bo jesteś Ty”, „Ostatni raz zatańczysz ze mną” czy też „Gdy nam śpiewał Elvis Presley”.

Śpiewającemu i grającemu na klawiszach, gitarze oraz na gitarze hawajskiej artyście towarzyszyli tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego „Zamek” ; Konrad Kijak
i Wiktoria Malmon, Maciek Motyka i Wiktoria Pastuszka, Kuba Barszcz i Wiktoria Szumiał, Kacper Banaszczyk i  Kornelia Kłak, którzy doskonale zilustrowali tańcem wykonywane przez Mariana Gronka Piosenki.

W trakcie koncertu, na ekranie wyświetlane były również teksty utworów co sprawiło, że publiczność bardzo chętnie włączała się do wspólnego śpiewania.

Podczas tego „Wakacyjnego spotkania z piosenką” odbył się też plebiscyt. Zadaniem widzów było, brawami wskazać, który z artystów ich zdaniem jest lepszy. Wygrał Krzysztof Krawczyk co  nie zdziwiło nikogo, bo to właśnie podczas jego piosenek,  publiczność razem z królującym niepodzielnie tego wieczoru na zamkowej scenie Marianem Gronkiem bawiła się najlepiej.

Pomysłodawcą, reżyserem oraz głównym wykonawcą był Marian Gronek. O taneczne ilustracje piosenek zadbała Monika Seweryn, prezentacja multimedialna – Tomasz Gil i Paweł Wieczorek, światło i dźwięk – Paweł Sasal, prowadzenie koncertu – Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i Marian Gronek.

 

al.

Opublikowano: 11 lipca 2017 09:19

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 324

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.