Wakacyjny obóz klas mundurowych na Mazurach

 

Uczniowie klasy II LO ochrona granicy państwowej Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu przebywali w dniach 25 – 30 czerwca, na obozie szkoleniowo–kondycyjnym w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie pod opieką Romana Rejczaka i Beaty Sokołowskiej.

Młodzież miała okazję zapoznania się z pracą funkcjonariuszy SG. Odwiedziła Placówkę w Baniach Mazurskich, gdzie funkcjonariusze przybliżyli jej swoją codzienną pracę oraz zapoznali z przykładowymi odcinkami granicy państwowej, zaś w Gołdapi z zasadami funkcjonowania przejścia granicznego. Młodzież poznała zasady postępowania kwalifikacyjnego stosowanego wobec kandydatów do SG oraz mogła zmierzyć się z konkurencjami testu sprawnościowego. Była musztra indywidualna. Nie zabrakło również strzelania z pistoletu pneumatycznego. Na zajęciach z terenoznawstwa uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z marszem według mapy.

Uczniowie zapoznali się również z historią i zabytkami regionu. Zobaczyli słynne wiadukty w Stańczykach, piramidę w Rapie, sanktuarium maryjne w Świętej Lipce, Wilczy Szaniec w Gierłoży. Mogli również wypocząć płynąc Szlakiem Łabędzim po jeziorze Niegocin oraz uczestnicząc w spływie kajakowym po Krutyni.


al.

Opublikowano: 10 lipca 2017 10:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 378

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.