Powiatowe eliminacje do turnieju BRD

zmagania uczestników na placu rowerowym

W maju odbyły się eliminacje szkół podstawowych i gimnazjalnych do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasz powiat reprezentować będą uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Szydłowcu oraz Publicznego Gimnazjum w Chlewiskach.

Do rywalizacji stanęło 35 zawodników w 10 drużynach.  W eliminacjach udział wzięły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazjalne z powiatu szydłowieckiego. Część teoretyczna dotycząca przepisów ruchu drogowego przeprowadzona została w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Część praktyczna turnieju przeprowadzona została na miasteczku ruchu drogowego na Osiedlu Wschód, które dzięki uprzejmości włodarzy Szydłowca zostało odnowione, co umożliwi dzieciom nabywanie umiejętności praktycznych bezpiecznego poruszania po ulicach zgodnie z przepisami.

Najlepszą drużyną wśród szkół podstawowych okazała się drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Szydłowcu. Wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna reprezentująca Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chlewiskach. Zwycięzcy za zajęcie pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary, dyplomy, kaski rowerowe wraz z elementami odblaskowymi. Dodatkowo każdy uczestnik turnieju otrzymał upominek oraz słodki poczęstunek, które ufundowane zostały przez Powiat Szydłowiecki  i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Wręczenia nagród dokonali I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu mł. insp. Marek Filipiak, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Szydłowcu Joanna Strzelecka oraz Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Zbigniew Mazurkiewicz.   

Hasłem przewodnim turnieju było bezpieczeństwo rowerzystów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Turniej wpisał się w cele akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Drużyny, które w eliminacjach powiatowych zajęły I miejsca, będą reprezentowały powiat szydłowiecki 18  maja br. podczas etapu rejonowego, który odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Jedlińsku.

sierż. Marlena Skórkiewicz


PR.

Opublikowano: 19 maja 2017 11:07

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 631

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.