Międzynarodowa Noc Muzeów w MLIM

ZAMEK NOCĄ

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza na szereg wydarzeń organizowanych w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów w dniu 20 maja 2017 roku. Szydłowieckie muzeum w tę wyjątkową noc będzie czynne od 16 godziny do północy.

            W Sali Kominkowej szydłowieckiego Zamku o 19 godzinie odbędzie się koncert Kapeli Brodów - miłośników polskiej muzyki ludowej. Tradycyjne polonezy, finezyjne mazurki, „dzikie obery”, pełne werwy polki to elementy zbieranego przez ponad 20 lat unikatowego repertuaru kapeli, który będzie można usłyszeć w Sali Kominkowej szydłowieckiego zamku.

Po koncercie – w godzinach między 20.30-24.00 muzeum zaprasza na Noc Tańca z Kapelą Brodów wraz z kapelą Zdzisława Kwapińskiego, podczas której wszyscy miłośnicy muzyki tradycyjnej będą mogli wypróbować swych sił na parkiecie. W czasie trwania Nocy Muzeów instytucja zaprasza również do zwiedzania ekspozycji stałej Instrumenty... - zobaczyć i usłyszeć tradycję oraz wystawy czasowej W blasku królewskiego wizerunku ze zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum, natomiast o 18 godzinie wszystkich zainteresowanych oprowadzi po wystawach muzealny przewodnik.

            Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynawowej Nocy Muzeów w Szydłowcu, wstęp bezpłatny.


info: MLIM

PR.

Opublikowano: 12 maja 2017 10:14

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 353

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.