Licealiści z „Sienkiewicza” poznają tajniki pracy w szpitalu

 

Już po raz kolejny  uczniowie klasy 1b o profilu przyrodniczo-medycznym z szydłowieckiego „Sienkiewicza” odwiedzili Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie.

Tym razem mogli przyjrzeć się pracy personelu na oddziałach: neurologii, radiologii oraz fizjoterapii. Dzięki temu coraz lepiej poznają zasady funkcjonowania placówek medycznych. – Z każdą kolejną wizytą zyskujemy nowe doświadczenia, dowiadując się coraz to ciekawszych rzeczy – informują licealiści. Wyjazdy do radomskiego szpitala są dla nas niezwykle istotną formą nauki, pozwalającą poznać realia pracy w zawodzie, który większość z nas chciałoby w przyszłości wykonywać.  Za każdym razem odwiedzamy trzy różne oddziały, przez co mamy okazję rozważyć, która medyczna specjalizacja najbardziej nas interesuje.Jak dodają uczniowie, inicjatywa wyjazdów do radomskiego szpitala narodziła się za sprawą Małgorzaty Jarosz, nauczyciela w ZSO im. Henryka Siekiewicza. Dzięki dobrej koordynacji  ze strony Moniki Tokarskiej-Winiarskiej wizyty przebiegają bardzo sprawnie.

W tym roku szkolnym przed młodzieżą jeszcze jeden wyjazd, ale nie oznacza to końca współpracy z Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym w Radomiu, ponieważ będzie ona kontynuowana również wnastępnych latach.

 

al.

Opublikowano: 07 maja 2017 22:37

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 581

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.