Spotkanie wielkanocne Powiatu Szydłowieckiego


Zgodnie z tradycją, w oktawie wielkanocnej starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki i  przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu Anita Gołosz zapraszają reprezentantów wspólnoty powiatowej na spotkanie wielkanocne. W tym roku uroczystość odbyła się 20 kwietnia.


W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zgromadzili się wójtowie, przewodniczący rad gmin, radni Rady Powiatu aktualnej i wcześniejszych kadencji, przedstawiciele oświaty, kultury, sportu, reprezentanci środowisk gospodarczych i rzemieślniczych, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, przedstawiciele związków kombatanckich, emerytów, szefowie służb, inspekcji i straży oraz dyrektorzy szkół, urzędów i instytucji działających na terenie powiatu szydłowieckiego, a także urzędnicy i emerytowani pracownicy Starostwa Powiatowego w Szydłowcu.

W odświętny nastrój zebranych wprowadził zespół Vivo z gminy Mirów. Ta siedmioosobowa grupa studentów i maturzystów znakomicie dobranym repertuarem przyczyniła się do podkreślenia wielkanocnego charakteru spotkania. Wyśpiewane radosne „Alleluja”, przekazane refleksy nadziei i odrobina wewnętrznego spokoju w kompozycji „Przyjdź jak deszcz”, jak również wyważone relacje między muzyką a słowem w utworze „Absolutnie nic nie udałoby się nam bez miłości…” wprawiły blisko dwustuosobową  publiczność w zadumę i zachwyt.

i2.jpg i1.jpg


Świąteczne pozdrowienia przekazali gościom gospodarze.

Starosta Włodzimierz Górlicki rozpoczął od cytatu wielkanocnego „… czegośmy pożądali, tegośmy doczekali - Alleluja”. Słowa te, pochodzące z pieśni „Chrystus zmartwychwstan jest”, zostały zawarte  na powiatowej karcie wielkanocnej.

Podobnie jak w święta Bożego Narodzenia, tak i teraz - Powiat Szydłowiecki w swoich kartach świątecznych nawiązuje do tradycji i historii oraz przywiązania do chrześcijańskich wartości – podkreślił w przemówieniu starosta szydłowiecki.  - Tym razem, na pierwszej stronie karty wielkanocnej widnieje scena „Zmartwychwstania Chrystusa” z kwatery późnogotyckiego ołtarza w formie pentaptyku w prezbiterium kościoła farnego pw. św. Zygmunta w Szydłowcu. To działanie upina potrzebęi potwierdza intencję promowania uroków naszej ziemi i piękna zabytków – kontynuował starosta Włodzimierz Górlicki.

Zwracając się do zebranych w słowach życzeń starosta Włodzimierz Górlicki mówił:   Jestem przekonany, że w tych wielkanocnych emocjach odnajdziemy miejsce na spełnienie naszych pragnień, naszych marzeń, ale również na wzajemne wybaczanie (…), że te święta umocnią w nas wiarę w moc nowego życia, ale również wiarę w siłę zwycięstwa (…) Niech piękno i radość czasu Zmartwychwstania pozostaną na długo w każdym z nas – Alleluja!

Przewodnicząca Rady Powiatu Anita Gołosz złożyła życzenia radości, uśmiechu i samych pogodnych dni,  jak również wzajemnej życzliwości, która sprawia że życie staje się lepsze.


W uroczystości  powiatowej uczestniczył dziekan dekanatu szydłowieckiego ks. kan. Adam Radzimirski, który poprowadził modlitwę w intencji pokoju, udzielił błogosławieństwa zebranym i poświęcił przygotowane pokarmy.


Pięknie udekorowany wielkanocny stół, a na nim świąteczne przysmaki w nowoczesnych aranżacjach  przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli z klas żywieniowych w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Na uwagę zasługuje fakt, że szkoła od lat jest laureatem wielu konkursów gastronomicznych, w tym ogólnopolskich.al.

 

Opublikowano: 26 kwietnia 2017 11:04

Kategoria: Aktualności

Spotkanie Wielkanocne 2017

Wyświetleń: 592

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.