Zaproszenie w szeregi Straży Granicznej

 


Od 10 lat Zespół Szkół im. KOP ściśle współpracuje ze Strażą Graniczną, a w szczególny sposób z Nadwiślańskim Oddziałem SG im. Powstania Warszawskiego z siedzibą w Warszawie (NwOSG). Zielone mundury funkcjonariuszy tej służby mundurowej towarzyszą społeczności szkolnej przy okazji różnorodnych działań i uroczystości.

Młodzież kształcąca się w klasach licealnych realizujących innowację pedagogiczną "ochrona granicy państwowej" bierze udział w obozach szkoleniowych w ośrodkach szkolenie Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie lub Lubaniu, poznaje pracę funkcjonariuszy w różnych placówkach (np. na lotnisku Okęcie w Warszawie, w pobliskich Kielcach itd.) oraz na co dzień szkoli się pod okiem specjalisty ppłk. SG Romana Rejczaka.

W ramach tych dobrych kontaktów miedzy naszą szkołą, a NwOSG, 16 marca odbyło się spotkanie młodzieży klas mundurowych z funkcjonariuszami ppr. SG Marcinem Czępińskim i st. chor. SG Piotrem Rezlerem, którzy osobiście poinformowali uczniów, że Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi nabór ofert od kandydatów do służby przygotowawczej w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. Uczniowie zostali szczegółowo wprowadzeni w tajniki naboru i zachęceni do podjęcia wyzwania przygotowania się do przejścia tej niełatwej procedury zaczynającej się złożeniem kompletu dokumentów, a kończącej komisją lekarską stwierdzającą zdolność fizyczną i psychiczną kandydata do służby. Po drodze wcale nie jest łatwo, ale ile satysfakcji przynosi osiągnięcie celu i podjęcie zaszczytnej służby w SG. Trzeba przejść przez rozmowę kwalifikacyjną, badania psychologiczne i wariograficzne, testy z wiedzy ogólnej i znajomości języka obcego oraz testy sprawnościowe. I oczywiście należy mieć nieposzlakowaną opinię. Wszystko przeliczane jest na punkty, a absolwenci klas licealnych o profilu ochrona granicy, takich jak w naszym Zespole Szkół, otrzymują kilka dodatkowych punktów.

Spotkanie funkcjonariuszy z młodzieżą przebiegło sprawnie, w swobodnej atmosferze sprzyjającej zadawaniu pytań i wyjaśnianiu wątpliwości. Dziękujemy funkcjonariuszom za przybycie do naszej szkoły, zapraszamy ponownie z nadzieją na kolejne spotkanie także w czasie rekrutacji w Warszawie.

info i foto: ZS KOP

al.

Opublikowano: 20 marca 2017 09:12

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 759

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Powiatu Szydłowieckiego dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.